РеєстраціяВхід

Меню сайту

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ

Вхід на сайт

Пошук

Календар

Погода
Ананьев (г.)

Урядові сайти


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0Головна » 2016 » Листопад » 18 » 16 листопада – Міжнародний день толерантності
12:30
16 листопада – Міжнародний день толерантності

Саме цього дня 1995 року  ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості. В ній ідеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

На жаль, дух нетерпимості, ворожості до іншої культури, способу життя, вірувань, звичок завжди існував і продовжує існувати в нашому суспільстві як серед молоді, так і людей різного віку. Про це свідчать і останні події, що відбуваються в нашій державі, і соціологічні опитування. Так, упродовж 2009-2013 раків Центром науково-освітніх інновацій та моніторингу міста Києва було проведено ряд досліджень, у контексті яких вивчалися питання морально-духовного та етичного спрямування. Ці дослідження допомогли  науковцям визначити  характерологічний портрет чотирнадцяти – п’ятнадцятирічних підлітків. Так от, найменш цінними рисами особистості сучасні підлітки вважають гордість (5,3%), практичність (9,6%), самокритичність (10,4%) і толерантність (16,2%). Те,що толерантність підлітки поставили на останнє місце є дуже тривожним симптомом.

Відомий італійський письменник Умберто Еко сказав: «Привчати до терпимості людей дорослих, які стріляють один в одного за етнічними і релігійними причинами – тільки втрачати час. Час втрачено. Це означає, що з дикунською нетерпимістю треба боротися вже в дитинстві, в ранній юності, в школі і вдома, скрізь, де можливо». Ми, звичайно, не в змозі вирішити проблему зразу, але  молодь  повинна зрозуміти, що толерантність - це запорука добра і миру.

Саме з цією метою у групі № 12 була проведена година спілкування «Толерантність – це ...».  Спочатку прозвучало  визначення за тлумачним словником: «Толерантність – це терпимість до чужих вірувань, поведінки. Це повага або визнання рівності інших, відмова від домінування чи насильства». Далі студенти  запропонували власні визначення: «Толерантність – це співчуття, це милосердя, це мир та злагода, це співробітництво, це дружба, це прощення, це повага людської гідності, це людяність». Спілкуючись та обговорюючи питання «Що таке толерантність?», студенти з’ясували : «Всі люди народжуються різними. Але загляньте в очі дитини – вони випромінюють добро. Людина не народжується нацистом чи вбивцею, все це їй нав’яжуть потім, і, мабуть, далеко не в толерантному середовищі. Надзвичайно важливо, щоб фундамент толерантності, терпимості був закладений тепер, тому що чим старша людина, тим важче їй змінювати свої погляди. Ми, сучасна  молодь – люди майбутнього, у нас свій стиль, манери спілкування, своє мислення, ми несемо в майбутнє свої норми. І хай однією із норм обов’язково буде толерантність»

 

Сидоркевич П.В. куратор групи №12

Нікул Л.Ф. викладач коледжу

Переглядів: 248 | Додав: mivan | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Ананьївський коледж
Безкоштовний хостинг uCoz