РеєстраціяВхід

Меню сайту

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ

Вхід на сайт

Пошук

Календар

Погода
Ананьев (г.)

Урядові сайти


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0Головна » 2016 » Квітень » 29 » 28 квітня – Всесвітній день охорони праці
11:07
28 квітня – Всесвітній день охорони праці

28 квітня 2016 року група 22, під керівництвом куратора Крижановської Л.М. та психолога Берновеги О.А., провели відкриту виховну годину на тему: «28 квітня – Всесвітній день охорони праці», яка спрямована на роз’яснення причин виникнення стресу на роботі та їх запобігання.

Відзначалось, що стрес – фізична та емоційна реакція організму, яка виникає тоді, коли посадові обов’язки не відповідають здібностям, ресурсам і потребам працівника. Стрес на робочому місці не є виключно негативним явищем, проте надмірності (сильний, тривалий, регулярний) неприпустимі.

Залежно від характеру і специфічності виникнення стресу фактори ризику його виникнення умовно поділяють на дві групи: біолого-психологічні і соціально-виробничі.

До біолого-психологічних факторів належать спадково-конституційні, які визначаються особливостями стану ендокринно-гуморальної системи. У разі схильності людини до якогось захворювання воно виникає при стресі майже завжди. Тому, знаючи цю схильність, можна передбачити засоби профілактики і заходи захисту в умовах дії стрес- фактора. Психологічні фактори частіше виникають в осіб, для яких властиві риси характеру, що сприяють формуванню нервового напруження (конфліктність, нетерпіння, непорозуміння між близькими людьми, зневіра в собі, агресивність, хронічна тривожність, внутрішня напруженість, інтимно-особистісні проблеми).

До соціально-виробничих факторів ризику виникнення стану стресу належать соціальні зміни (розлучення, смерть близьких), життєві труднощі, тривале емоційне перенапруження, постійне відчуття нестачі часу, хронічна стомленість, поквапливість, порушення режиму праці і відпочинку, втрата особистого престижу, тривале очікування в процесі роботи, відсутність взаємодопомоги і взаєморозуміння між співробітниками, хронічна гіпокінезія тощо.

До факторів ризику також належать порушення сну, статеві розлади, нераціональне і незбалансоване харчування, систематичне вживання алкоголю, наркотиків, куріння тютюну тощо.

Існує достатньо багато способів і методів "боротьби із стресом", як індивідуального, так і організаційного застосування. Більшість з них загальновідома. Так, до індивідуальних методів можна віднести:

  1. регулярний активний відпочинок;
  2. релаксація (заняття йогою, медитація, аутотренінг);
  3. тренінг навиків самоконтролю поведінки;
  4. планування власного часу;
  5. забезпечення достатньої тривалості сну;
  6. когнітивна терапія і ін.

До інших способів зниження вірогідності виникнення стресу відносять додержання режиму раціонального харчування, підтримування себе у відмінній фізичній формі відповідними вправами, досягнення загальної рівноваги у житті.

В результаті проведення виховної години студенти навчального закладу відмітили для себе, що тільки при розумінні проблеми стресу на робочому місці, постійному контролі ситуації і об'єднання зусиль керівників і співробітників можна створити оптимальні умови для збереження фізичного та психічного здоров'я і досягнення найкращих результатів трудової діяльності.

Переглядів: 322 | Додав: mivan | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Ананьївський коледж
Безкоштовний хостинг uCoz